Olympus Stylus Tough TG-3 features ✖ processor, 3" display, 1350 mAh battery, Unknown. Help us by suggesting a value. main camera.
| Is weather sealed (splashproof) i | ✔ (258 others) |
| Screen Size i | 3" (428 others) |
| Weight i | 247 g (3 others) |
| Maximum expanded iso i | 6400 ISO (71 others) |
| Has sensor shift stabilization i | ✔ (210 others) |
| Continuous shooting (mechanical) i | 5 fps (56 others) |
| Has af tracking i | ✔ (490 others) |
| Has a microphone input i | ✖ |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✖ |
| Has a stereo microphone i | ✔ (448 others) |
| Has Timelapse Function i | ✔ (289 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (571 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (585 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (585 others) |
| Battery Power i | 1350 mAh (4 others) |
| Usb version i | 2 (386 others) |