| Has backlit led buttons i | ✔ (93 others) |
| Width i | 360 mm (7 others) |
| Thickness i | 40 mm (9 others) |
| Height i | 220 mm (2 others) |
| Number of buttons i | 8 |
| Number of faders i | 0 |
| Number of knobs i | 0 |
| Encoders i | 0 (25 others) |
| Has Touch Sensor Jog Wheels i | ✔ (77 others) |
| Microphone inputs i | 0 (24 others) |
| Headphone sockets i | 0 (16 others) |
| Outputs i | 0 (16 others) |
| Inputs i | 0 (24 others) |
| Rca connector output ports i | 0 (20 others) |
| Trs connector output ports i | 0 (64 others) |
| Xlr connector output ports i | 0 (70 others) |
| Rca connector input ports i | 0 (42 others) |