| Recommended Room Size (max) i | 100 m2 |
| Audible Noise (min) i | 27 dB (4 others) |
| Audible Noise (max) i | 51 dB (3 others) |
| Volume i | 45252.6 cm³ |
| Weight i | 7.5 kg |
| Thickness i | 199 mm |
| Height i | 600 mm (6 others) |
| Width i | 379 mm |
| Filters i | Pre-filter, Active carbon, HEPA (16 others) |
| Air Change Per Hour i | 100 m2 |
| Cadr i | 410 m3/hr |
| Filtration Efficiency (0.1 Microns) i | 100% |
| Has filter replacement indicator i | ✔ (42 others) |