| Recommended Room Size (max) i | 20 m2 (1 other) |
| Audible Noise (min) i | 22 dB (6 others) |
| Volume i | 7881.3 cm³ |
| Weight i | 1.13 kg |
| Thickness i | 162 mm (1 other) |
| Height i | 278 mm |
| Width i | 175 mm |
| Filters i | HEPA, Active carbon, Pre-filter (7 others) |
| Air Change Per Hour i | 20 m2 (1 other) |
| Has filter replacement indicator i | ✔ (42 others) |