| Recommended Room Size (max) i | 10 m2 |
| Audible Noise (min) i | 24 dB (8 others) |
| Volume i | 6358.69 cm³ |
| Weight i | 453 g |
| Thickness i | 167 mm |
| Height i | 228 mm (1 other) |
| Width i | 167 mm |
| Filters i | Pre-filter, Active carbon, HEPA (16 others) |
| Air Change Per Hour i | 10 m2 |
| Has filter replacement indicator i | ✖ |