| Recommended Room Size (max) i | 24 m2 |
| Audible Noise (max) i | 50 dB (7 others) |
| Has energy star label i | ✖ |
| Operating power consumption i | 28W |
| Volume i | 12800 cm³ |
| Weight i | 2.7 kg (2 others) |
| Thickness i | 200 mm (1 other) |
| Height i | 320 mm (1 other) |
| Filters i | Pre-filter, Active carbon, HEPA (16 others) |
| Air Change Per Hour i | 24 m2 |
| Has filter replacement indicator i | ✔ (42 others) |