| Recommended Room Size (max) i | 27 m2 |
| Audible Noise (min) i | 25 dB (6 others) |
| Audible Noise (max) i | 63 dB (1 other) |
| Has energy star label i | ✖ |
| Volume i | 25.2 cm³ |
| Weight i | 4.72 kg |
| Thickness i | 12 mm |
| Height i | 105 mm |
| Filters i | HEPA, Active carbon (1 other) |
| Air Change Per Hour i | 27 m2 |
| Filtration Efficiency (0.3 Microns) i | 99.97% |
| Has filter replacement indicator i | ✔ (42 others) |