| Audible Noise (max) i | 63 dB (1 other) |
| Has energy star label i | ✖ |
| Volume i | 635 cm³ |
| Weight i | 3.74 kg |
| Thickness i | 50 mm |
| Height i | 127 mm |
| Filters i | HEPA, Active carbon (1 other) |
| Filtration Efficiency (0.1 Microns) i | 99.95% |
| Has filter replacement indicator i | ✖ |