| Recommended Room Size (max) i | 33 m2 |
| Has energy star label i | ✔ (10 others) |
| Volume i | 45184.86 cm³ |
| Weight i | 3.55 kg |
| Thickness i | 289 mm |
| Height i | 541 mm |
| Filters i | Pre-filter (3 others) |
| Air Change Per Hour i | 33 m2 (3 others) |
| Filtration Efficiency (0.1 Microns) i | 99.97% |
| Has filter replacement indicator i | ✔ (42 others) |