| Recommended Room Size (max) i | 101 m2 (1 other) |
| Audible Noise (min) i | 22 dB (6 others) |
| Audible Noise (max) i | 22 dB (2 others) |
| Volume i | 17731.3 cm³ |
| Weight i | 3.12 kg |
| Thickness i | 149 mm |
| Height i | 398 mm |
| Width i | 299 mm |
| Filters i | Active carbon, Pre-filter (2 others) |
| Air Change Per Hour i | 101 m2 (2 others) |
| Has filter replacement indicator i | ✔ (42 others) |