| Recommended Room Size (max) i | 165 m2 |
| Audible Noise (min) i | 27 dB (4 others) |
| Audible Noise (max) i | 27 dB |
| Volume i | 63901.44 cm³ |
| Weight i | 639 g |
| Thickness i | 344 mm |
| Height i | 540 mm |
| Width i | 344 mm |
| Filters i | Active carbon, Pre-filter (2 others) |
| Air Change Per Hour i | 165 m2 |
| Has filter replacement indicator i | ✔ (42 others) |