| Recommended Room Size (max) i | 139 m2 |
| Audible Noise (min) i | 23 dB (5 others) |
| Volume i | 21810.13 cm³ |
| Weight i | 3.75 kg |
| Thickness i | 169 mm |
| Height i | 411 mm |
| Width i | 314 mm |
| Filters i | Pre-filter, Active carbon, HEPA (16 others) |
| Air Change Per Hour i | 139 m2 |
| Cadr i | 300 m3/hr |
| Has filter replacement indicator i | ✔ (42 others) |