| Recommended Room Size (max) i | 19 m2 (1 other) |
| Audible Noise (min) i | 20 dB (2 others) |
| Audible Noise (max) i | 20 dB |
| Volume i | 5267.71 cm³ |
| Weight i | 1.36 kg (2 others) |
| Thickness i | 152 mm |
| Height i | 228 mm (1 other) |
| Width i | 152 mm |
| Filters i | Pre-filter, Active carbon (8 others) |
| Air Change Per Hour i | 19 m2 |
| Has filter replacement indicator i | ✖ |