| Recommended Room Size (max) i | 101 m2 (1 other) |
| Audible Noise (max) i | 22 dB (2 others) |
| Volume i | 28461.24 cm³ |
| Weight i | 2.46 kg |
| Thickness i | 190 mm (1 other) |
| Height i | 438 mm |
| Width i | 342 mm |
| Filters i | Pre-filter, Active carbon (8 others) |
| Air Change Per Hour i | 101 m2 (2 others) |
| Cadr i | 223 m3/hr |
| Has filter replacement indicator i | ✔ (42 others) |