| Audible Noise (min) i | 24 dB (8 others) |
| Volume i | 24741.53 cm³ |
| Weight i | 2.67 kg |
| Thickness i | 243 mm |
| Height i | 419 mm |
| Width i | 243 mm |
| Filters i | Pre-filter, Active carbon, HEPA (16 others) |
| Air Change Per Hour i | 101 m2 (2 others) |
| Has filter replacement indicator i | ✖ |